
Middelkerke is dit veldritseizoen niet het decor voor de slotmanche van de Telenet Superprestige. De Noordzeecross vindt deze keer plaats op donderdag 5 november 2026, in de herfstvakantie, en de dames en elite heren rijden de 2de wedstrijd van de Superprestige bovendien 's avonds, onder kunstlicht 'by night'.
De cross in Middelkerke heeft normaal zijn datum in februari, als afsluiter van de Superprestige. Maar, eind januari 2027 gaat in Oostende het Wereldkampioenschap veldrijden door. Vermits de 2 locaties zo dicht bij elkaar liggen, werd om praktische en commerciële reden gekozen om de Noordzeecross in de herfstvakantie te laten doorgaan. Anders dan anders is ook dat het een avondcross is. De lichten werden gisteren (woe 4 nov ) al een keertje getest, zie foto , en het ziet er toch een beetje feeëriek uit.
De nieuwelingen starten om 15u30 aan hun wedstrijd op sportpark de Krokodiel. Daarna is het aan de junioren, om 16u45. Na de jeugdwedstrijden is er even tijd om de innerlijke mens te plezieren. Want de dames starten pas om 18u30. Na deze wellicht spannende race kunnen de benen losgeschud worden en kan het gras groeien met Sam Gooris. De spring in het veld staat gepland om 19u30. Alweer een uurtje later mogen de beloften en elite heren het beste van zichzelf geven aan zee, voor de 2de manche van de Telenet Superprestige.
(lees verder onder de foto credit TFoto)
Klassement
Op dit moment is er 1 manche gereden van de Superprestige, in Overijse. Michael Vanthourenhout won de Druivencross en verdedigt dus zijn leidersplaats bij de elite heren in Middelkerke en kan zichzelf opvolgen als winnaar. Witse Meeussen staat 2de in het klassement en moest de Koppenbergcross aan zich voorbij laten gaan omwille van een maaginfectie. Maar hij is daarvan hersteld en wordt aan de start verwacht, net als Joran Wyseure. Niels Vandeputte, de eindwinnaar van de Superprestige van de voorbije 2 seizoenen, is momenteel 3de.
Lucinda Brand won de eerste superprestigewedstrijd maar we zien de wereldkampioene niet op de deelnemerslijst van Middelkerke. Aniek van Alphen en Inge van der Heijden, respectievelijk 2de en 3de in de Druivencross, zien dus een kans om de leidersplaats over te nemen. En Amandine Fouquenet, die vorig jaar de Noordzeecross won, zal wellicht ook tuk zijn om opnieuw op het hoogste schavotje te staan.
De cyclocross in Middelkerke heeft sowieso een mooie en lange erelijst, met als eerste winnaar in 1959, Firmin Van Kerrebroeck
Info en uitslagen via https://www.veldritkrant.be/kalender/middelkerke-noordzee-cross
Foto met dank aan Johan Töpke
Lees Veldritkalender Superprestige 2026-2027 klik hier
Lees Prijzenpot en reglement Telenet Superprestige veldrijden 2026-2027 klik hier
Lees Veldritseizoen 2026-2027 op TV klik hier