Velofollies 2026

Grote Nederlandse selectie junioren voor EK veldrijden in eigen land

Grote Nederlandse selectie junioren voor EK veldrijden in eigen land

Op 7 en 8 november 2026 trekt het veldritcircus naar Zeddam, voor het Europees Kampioenschap veldrijden. De Achterhoek was 20 jaar terug al eens het decor van het WK. Nederlands bondscoach Gerben De Knegt, die er in 2002 Nederlands kampioen werd, weet wat het veldritpeloton te wachten staat en heeft ook zijn selecties klaar.

Het parcours in Zeddam staat bekend om zijn karakteristieke elementen, waaronder de molen en de beroemde trap van honderd treden. Deze iconische elementen vormen ook dit jaar het decor voor een spectaculaire strijd om de Europese titels. "Het is een bijna mythische cross", vertelt bondscoach Gerben de Knegt, die er in 2002 zelf Nederlands Kampioen werd. "De trap is echt een scherprechter en is met recht een breekpunt in de ronde te noemen. Je overbrugt met die 100 treden makkelijk 20 hoogtemeters. En daarnaast maakt het heuvelachtige parcours de koers ook zeker niet makkelijk. Maar het is een prachtige omgeving en we staan met een mooie selectie aan de start, dus ik kijk erg uit naar het kampioenschap."

Meetmoment voor de junioren
 
De Knegt heeft de mogelijke selectie van junioren maximaal benut "Binnen het juniorenveld liggen de renners qua niveau heel dicht bij elkaar, waarbij Delano Heeren (wereldkampioen in Hulst begin dit jaar) en Jop van den Biggelaar bij de mannen, en Isis Versluis en Nynke Jochems bij de vrouwen als absolute speerpunten gelden. Voor alle jongere renners is dit EK een mooie kans om multi-disciplinaire ervaring op te doen, en dit ook mee te nemen in hun ontwikkeling als wegwielrenners."

Maar dat niet alleen, want door de luxe van de 8 startposities krijgen de renners ook de kans zich voor de start van het wereldbekerseizoen internationaal in de kijker te rijden. "Drie weken na dit kampioenschap is voor de junioren de eerste wereldbeker veldrijden in Tabor. Dit EK vormt dus een mooi meetmoment in de voorbereiding daarop en het selectieproces richting de wereldbekerreeks", aldus de bondscoach.

Niet in alle categorieën werd de keuze gemaakt om maximaal de selecties in te vullen.

Junioren heren

Delano Heeren, Jop van den Biggelaar, Kai van Hoof, Loek Hovers, Stijn van Dongen, Beer van Beurden, Gijs van den Biggelaar en Xavier van Geldorp

Junioren dames

Nynke Jochems, Isis Versluis, Maxime Takken, Lonneke Heesemans, Britt Beumer, Lotte Bouman, Damy van den Bogaard en Puck Bunning

U23/beloften heren

Floris Haverdings en Cas Timmermans

Beloften/U23 dames

Lauren Molengraaf, Rianne Nieuwenhuis, Puck Langenbarg, Mae Cabaca en Noï Moes

Elite heren

Joris Nieuwenhuis, Mees Hendrikx, Ryan Kamp, Pim Ronhaar en Danny van Lierop

Elite dames

Lucinda Brand, Ceylin del Carmen Alvarado, Aniek van Alphen, Manon Bakker, Inge van der Heijden, Leonie Bentveld, Denise Betsema en Fem van Empel

Fotocredit TFoto - bron: KNWU



zin om te adverteren

Zoeken

INTERVIEW

KALENDER

november 2026<< >>
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
Geen enkele cross missen? Klik HIER om de kalender aan jouw persoonlijke agenda toe te voegen!