
Op zondag 23 november 2025 hadden de junioren heren in Tabor de eer om de Wereldbeker veldrijden van dit veldritseizoen te openen. Het werd een spannende race en de strijd voor de zege werd een sprint met vier. Daarin toonde Soren Bruyere Joumard zich de snelste, voor Jari Van Lee. Italianen Filippo Grigolini en Patrik Pezzo Rosola werden respectievelijk 3de en 4de.
Al meteen na de start voor de junioren heren zette Soren Bruyere Joumard zich op de kop. Giel Lejeune volgde aanvankelijk goed maar zou in het verloop van de wedstrijd te veel slippers op de verradelijk gladde omloop maken én een val ter hoogte van de balkjes . Hij kwam nog een paar keer terug naar voor, maar de tuimelperte te veel verwees de talentvolle Belg naar de vijfde plaats.
Ook meteen mee vooraan, de twee Italianen van op het recente EK veldrijden in Lombardsijde, Filippo Grigolini, de Europese kampioen bij de junioren heren, en Patrik Pezzo Rosola. Zij deden, ondanks enkele glijpartijen, wel mee tot het eind voor de zege. Maar finaal zagen zij Jari Van Lee naar de tweede plaats sprinten. Van Lee had zich naar voor geknokt, kwam nog heel dicht bij de zege, maar werd, een beetje teleurgesteld, tweede. Toch knap van onze landgenoot. De eerste zege en leidersplaats ging naar de Fransman Bruyere Joumard.
Junioren dames
Bij de junioren dames nam de Wereldkampioene Lise Revol een voortvarende start op het gladde parcours. De Française leek te gaan soleren richting de zege, maar werd bijgebeend door de Europese kampioene Barbora Bukovska. De strijd voor winst werd dus een duel. In de slotronde wist de Tsjechische jongedame weg te rijden van haar metgezelle, richting een knappe overwinning in eigen land.
U23 heren
De Wereldbekermanche voor de U23 heren was een meer gesloten wedstrijd. Richting de slotronde streden nog 9 a 10 veldrijders voor de podiumplaatsen. In de laatste ronde versnelde David Haverdings, waardoor het openbrak. Aubin Sparfel, die zich in de race al sterk toonde, volgde. Ook Stefano Viezzi, die ronde na ronde heel wat kopwerk voor zijn rekening nam, liet niet begaan. Maar de Italiaanse kampioen kwam wellicht de kracht te kort om nog echt mee te kunnen sprinten voor winst en finishte als derde. Achter dit drietal volgden de Belgen, finaal goed voor de vierde plaats met Arthur Van Den Boer, de vijfde met Viktor Vandenberghe en Kay De Bruyckere werd zesde.
Haverdings wist in de laatste rechte lijn Sparfel achter zich te houden en pakt in Tsjechië een mooie overwinning en de leidersplaats in de Wereldbeker bij de U23 heren
Info WB Tabor klik hier
Fotocredits Ethan Glading