
Ceylin del Carmen Alvarado heeft zich sterk getoond in de Wereldbekermanche van Zonhoven. Ze bleef zo goed als foutloos en dat hielp om de zege binnen te halen. Lucinda Brand kende wel de nodige slippers en tuimelpertes, vocht zicht een paar keer terug naar voor, maar moest finaal tevreden zijn met de tweede plek, na een schuiver te veel. Puck Pieterse opende sterk, reed enkele rondes solo op de kop, maar werd teruggepakt, zakte iets terug en finishte als derde.
Uitslagen Wereldbekermanche Zonhoven klik hier
Puck Pieterse schoot er als een pijl van door na het startsignaal. De Nederlandse kampioene dook als eerste de kuil in, maar lag al direct in het zand. Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado, die volgden, gingen ook tegen dek.
In het vervolg van de wedstrijd werden nog fouten gemaakt. Zo kregen we wisselend Pieterse op de kop, dan weer een paar keer Brand en uiteindelijk was dat Alvarado, die richting het slot geremonteerd werd door Brand, die opnieuw in de fout ging.
Ceylin del Carmen Alvarado maakte zo goed als geen fouten en na een sterke race mocht ze dan ook het zegegebaar maken.
Leonie Bentveld, leidster in de Wereldbeker bij U23 dames, was ook in Zonhoven de beste belofte, met een 7de plaats. Zoe Bäckstedt en Fleur Moors flankeren op het beloftenpodium.
Fotocredits TFoto