
Lars Peers won zaterdag de mountainbikewedstrijd in Pernes-les-Fontaines. In een heuse thriller toonde hij zich met een fotofinish de betere van Tijl Vanhaverbeke, met wie hij de hele wedstrijd aan de leiding reed.
"Al in de startronde wisten we ons met twee af te scheiden van de rest," vertelt Lars Peers uit Bevel (Nijlen). "Even moest Tijl de rol lossen nadat hij af te rekenen kreeg met een kettingprobleem. Dat euvel werd gelukkig voor Tijl snel opgelost en nadien bouwden we samen onze voorsprong stelselmatig uit op de rest van het pak. In het tweede deel van de wedstrijd, en vooral in de slotronde heb ik er alles aan gedaan om van Tijl weg te rijden. Maar dat lukte niet. Ik kreeg hem ondanks al mijn pogingen niet gelost."
Ook in de spurt was het verschil tussen beide nieuwelingen miniem. "Ik begon de spurt op kop en kon echt heel nipt standhouden. Het verschil bleek 0,0059 seconden te zijn. Een kleiner verschil lijkt me niet mogelijk. Ik ben dan ook zeer gelukkig dat het dubbeltje op mijn kant viel.", klinkt het bij Peers
(lees verder onder de foto)
"Zo gelukkig Lars is, zo ontgoocheld was ik de eerste minuten na de wedstrijd," reageert Tijl Vanhaverbeke uit Evergem. De renner van het UCT Cycling Team was na verloop van tijd vooral fier op zijn prestatie. "Begin maart klopte ik Lars in Rotem. Maar dat was echt uitzonderlijk. Nu zo lang standhouden geeft me een enorme boost richting de toekomst. Al geef ik graag toe dat ik meermaals tussen mijn kader hing en heel blij was niet te moeten lossen."
Binnenkort laat Peers de mountainbike even aan de kant staan en komt hij op de weg uit voor Crabbé-Dstny. "Ook daar kijk ik naar uit. Zo is er begin mei het BK tijdrijden in Maarkedal en volgen er ook nog In Flanders Fields-From Middelkerke to Wevelgem en de Ronde van Vlaanderen. Benieuwd hoe ik het er daar van af breng. De honger naar die wedstrijden is alvast heel groot.", aldus Lars Peers
Tekst Lieven Verheyen - fotocredits familie Peers