Van der Poel scoort met in totaal 6 zeges

Van der Poel scoort met in totaal 6 zeges

Met 6 zeges op evenveel wedstrijden blijft Mathieu van der Poel dit veldritseizoen ongeslagen. De Wereldkampioen veldrijden won bovendien de Azencross Loenhout voor de zesde keer en wordt zo mede-recordhouder, met Sven Nys. Niels Vandeputte en Joris Nieuwenhuis flankeerden deze keer op het podium.

Azencross credit Bram podium heren.jpeg (221 KB)

Gedurende enkele rondes bleef het een gesloten race. Maar voor de derde ronde zagen we een kopgroep passeren, met Joris Nieuwenhuis, Niels Vandeputte, Wout van Aert, Toon Aerts en Mathieu van der Poel.

Van Aert pakte in dezelfde ronde nog resoluut de leiding en versnelde. De wereldkampioen volgde en Nieuwenhuis probeerde dat ook, maar verloor na een slippertje de voeling met het kopduo. Het zag er even naar uit dat een duel zou volgen, maar Van Aert reed op een ongelukkig moment lek, te ver van de materiaalpost. De kloof liep op tot om en bij de halve minuut en kon niet meer gedicht worden. Toen Van Aert een tweede keer lek reed, zag hij zijn kansen op een podiumplek ook tenietgedaan.

Niels Vandeputte wist alleen weg te rijden uit de achtervolgende groep en consolideerde de tweede stek. Joris Nieuwenhuis was dan weer  sneller dan Ryan Kamp en Toon Aerts in de laatste rechte lijn.

Fotocredits Bram van Lent

Reacties ( credits X²O Badkamers Trofee / Golazo )




Zoeken

KALENDER

februari 2026<< >>
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
232425262728 
Geen enkele cross missen? Klik HIER om de kalender aan jouw persoonlijke agenda toe te voegen!