Velofollies 2026

Sterke Brand solo naar winst op Terralba

Sterke Brand solo naar winst op Terralba

Lucinda Brand heeft zich in Terralba te sterk getoond voor de tegenstand. De Baloise Glowi Lion soleerde heel dominant naar een volgende wereldbekerzege. In de strijd voor de overige podiumplekken haalde Aniek van Alphen het van Shirin van Anrooij voor de tweede plaats.

Een verrassende Julie Brouwers was in Terralba goed voor de kopstart en dook als eerste het veld in, gevolgd door Aniek van Alphen, de leidster in de Wereldbeker bij elite dames. Het duurde niet lang voor er afscheiding kwam. Brouwers zakte wat terug en Lucinda Brand, Sara Casasola, Bentveld, ... kwamen naar voor geschoven. Lucinda Brand, die er even tussenuit was voor een stage, verhoogde in de tweede ronde haar tempo en wist alleen weg te rijden, richting de zege. Achter haar had Shirin van Anrooij zich naar voor gewerkt en zij nestelde haar in het wiel van achtervolgster Van Alphen.

"Ik had een moment in de tweede ronde dat ik er voor koos om vol door te gaan. ", vertelde Brand, die een sterke solo uit de benen schudde en zich na afloop even proper maakte in zee.

Shirin van Anrooij (derde) is blij om er terug bij te zijn in het veldrijden. "Het was een mooie strijd voor de tweede plek met Aniek. Uiteindelijk was zij sterker." , zei Van Anrooij, die nu een stage inlast.

Tussenstand

Aniek van Alphen (2de) is na de Wereldbekermanche in Terralba nog steeds leidster, met 91 punten. Brand heeft met haar twee Wereldbekerzeges nu 80 punten en palmt daarmee de tweede plaats in de tussenstand in. Leonie Bentveld prijkt op de derde plek, met 65 punten, en is leidster bij de dames beloften.

credit Yefrifotos Flamanville leidster dames Aniek.jpeg (163 KB)Fotocredit Yefrifotos

Archieffoto credits TFoto




Zoeken

KALENDER

december 2025<< >>
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Geen enkele cross missen? Klik HIER om de kalender aan jouw persoonlijke agenda toe te voegen!