Camiel van den Bergh was aandachtig toeschouwer in de Argenta Classic te Deurne. De Nederlander, wiens contract onlangs werd stopgezet bij De Ceuster-Bouwpunt CX, heeft ondertussen een nieuwe job gevonden. “Ik werk als nachtportier van de dieren in de Beekse Bergen,” vertelde van den Bergh. “Je hebt daar een resort in een hotel en daar ben ik dus nachtwaker van. Als mensen klachten of vragen hebben, ben ik er om hen verder te helpen.”
Nachtportier vergt een heel ander levensritme dan wat een proftrainer gewoon is, lijkt ons. “Dat klopt. Maar de laatste maanden lag ik ’s nachts al dikwijls wakker. En dan kan je maar beter werken in plaats van wakker te liggen he. Bovendien moet er brood op de planken komen. En werkte ik in het verleden al voor dat bedrijf. Ik deed een telefoontje en bleek dat ze nog mensen zochten. Ze wisten wie ik was. Wat het makkelijker maakte natuurlijk. Ik begin om elf uur ’s avonds en stop om zeven uur.”
Coachen
Toch is de wielersport niet helemaal uit het leven van de recent 47 jaar geworden Nederlander verdwenen. “Ik blijf onder andere Laura Verdonschot, Lotte Baele, Xenna de Bruyckere en Nette Coppens ondersteunen. Dat doe ik zeker tot februari 2026. Zo vlak voor het nieuwe crossseizoen gaat starten een nieuwe coach vinden, is immers niet evident. En ik wil die dames niet laten vallen. Nadien evalueren we en zien we of we verder kunnen gaan op deze manier. Of ik nog terugkeer in het circuit als ploegtrainer weet ik echt nog niet. Ik zit zelf nog met vraagtekens hierover Als ik me ergens voor engageer doe ik dat voor tweehonderd procent. Dat is net mijn valkuil, is ook nu weer gebleken. Die duidelijke keuze moet ik voor mezelf nog maken. Met al dan niet de werkzekerheid in de Beekse Bergen weggooien heeft het niets te maken. Want ook in privé kan het verliezen van je job gebeuren.”, aldus Camiel
Tekst en credits Lieven Verheyen