Telenet Baloise Lions versterken zich met Shirin van Anrooij

Telenet Baloise Lions versterken zich met Shirin van Anrooij

"In september mogen we een jong talent uit het damesveldrijden in onze ploeg verwelkomen", klinkt het bij het team van Sven Nys. De 17-jarige Nederlandse Shirin van Anrooij tekende een contract bij Telenet Baloise Lions voor haar hele beloftenperiode.

Het jonge talent rijdt momenteel nog voor team Cécémel-Aveve (lees ook project Shirin 2020 klik)  . Op de weg kroonde ze zich afgelopen zomer tot Europees kampioene en vice-wereldkampioene in het tijdrijden bij de dames junioren. In het veld veroverde Shirin al een bronzen medaille op het EK in het Italiaanse Silvelle.

Als youngster liet ze zich dit veldritseizoen ook al opmerken tussen de dames elite. Zowel in de wereldbekerwedstrijden in Zolder (8ste), Koksijde (10de) en Tabor (10de) finishte ze als 17-jarige bij de eerste 10 rensters. Ze won begin september de cross in Steenhuffel en triomfeerde in twee Luxemburgse crossen, in Contern eind oktober en op 1 januari in Pétange. Afgelopen zaterdag finishte ze nog op het podium in Gullegem, als 3de, na haar landgenotes Ceylin del Carmen Alvarado en Yara Kastelijn.

Gullegem 2020 dames.jpg (363 KB)Fotocredit Veldritkrant

Shirin zal in september een Telenet Baloise Lion worden voor haar hele beloftenperiode.

Meer toeleggen op het fietsen

"Ik was verrast toen ik door Telenet Baloise Lions gecontacteerd werd.", vertelt Shirin." Ik kijk er echt al naar uit. Toekomstige ploegmaats Lucinda Brand, Fleur Nagengast, Marthe Truyen en Ellen van Loy ken ik al. Dat wordt wel een gezellige bende."

"Mijn allereerste veldrit reed ik op 8-jarige leeftijd, maar ik heb het fietsen altijd gecombineerd met andere sporten als triatlon, hardlopen en atletiek. De komende jaren wil ik me meer toeleggen op het fietsen. Ik voel dat ik me in het veld al goed kan weren tussen de dames elite. Met de overstap naar Telenet Baloise Lions hoop ik mijn technische skills te verbeteren, vooral met het oog op de kampioenschappen. Bovendien moet de cross me ook sterker maken voor de tijdritten op de weg.", aldus talentvolle Nederlanse jongedame

Ook manager Sven Nys is uiteraard blij met de komst van zo'n talent voor zijn team: "Het is mooi dat zo een jonge topper als Shirin zich bij ons team zal voegen. Ze is een sterke aanwinst met oog op de toekomst. Shirin zal bij ons alle kansen krijgen om verder te groeien. Ze is even oud als Ward Huybs en Thibau Nys, dus het is symbolisch dat deze drie renners in september samen de overstap zullen maken van de junioren naar de beloften."

Fotocredit TFoto / Tekstbron: Telenet Baloise Lions

 
Zoeken

Kalender

april 2024<< >>
Ma Di Wo Do Vr Za Zo
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
Geen enkele cross missen? Klik HIER om de kalender aan jouw persoonlijke agenda toe te voegen!